Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
27.07.2018 09:46:07

Чорна п'ятниця – що це за розпродаж?

Чому до кінця осені нас усюди переслідують слова «Чорна п'ятниця»? Нібито конче необхідно встигнути купити все за списком саме у ці строки, зекономивши не по-дитячому... Wow!

А знаєте, Епіцентр теж бере участь у цьому дійстві, і в статті ми пояснимо, чому. Спойлер: Ви дізнаєтеся, чи є підводні камені в гучному розпродажі і за яким принципом відбувається таке стрімке падіння цін.

Чорна п'ятниця – що це за розпродаж?

Гра в асоціації: Чорна п'ятниця – це...

На здивування, ще залишилися люди, які ніколи не чули про цей, так би мовити, бенкет роздрібної торгівлі. Варто тільки прогулятися по жвавих вуличках Києва, щоб це зрозуміти. Тим не менш, більшість молодих людей ​​віком від 20 до 50 років усе ж таки в курсі справ. Цікаво, що понад 70% опитаних асоціюють подію з шопінгом у класичному сенсі цього слова: купівля одягу, взуття, аксесуарів і прикрас. Також часто згадується можливість закупити новорічний декор для дому й подарунки, а також електроніку – смартфони, аудіотехніку та планшети. Знайшлися і скептики, які суворо обізвали акцію «обманом» і не вірять у чудеса.

Деякі представники старшого покоління пов'язують ці два слова, скоріше, з іншими історичними подіями та спогадами, ніж із маркетинговою фішкою.

Соц-опитування про Чорну П'ятницю в Україні

Black Friday родом із США

Взагалі, витоки події знаходяться в Америці – там торговий бум настає відразу ж після Дня подяки і відкриває сезон традиційних різдвяних знижок.

Як все відбувається. Магазини ніби змагаються, хто відкриється раніше: о 5, 6, 7 ранку, а великі ТЦ стартують вже опівночі. Не обходиться без популярної заманухи – «Першим покупцям найкраща знижка до 80%» – щоб приходило більше і більше людей. При цьому в американській практиці є досвід глобального розпродажу складських запасів. Хоча пропонують і явний брендовий ексклюзив, за яким шикуються кілометрові черги.

Black Friday у США

Що в імені твоєму?

Багатьох цікавить, що за ім’я таке похмуре у світового розпродажу. Роздрібні торговці хотіли б вірити, що воно пов'язане з ідіомою «іn the black» (з англ. означає щось доходне), отримуючи прибуток як за весь рік. Але справжнє авторство терміна віддають...філадельфійським поліцейським! Найперші статті у ЗМІ за 1961 рік розповідають про незадоволених працівників служби порядку, які стали називати п'ятницю і суботу після Дня подяки «чорними» через жахливі затори, і це розійшлося по всій країні.

Затори у Філадельфії після Дня подяки

PR-менеджери розуміли, що термін не є хорошим стимулом для розвитку торгівлі та бізнесу і намагалися застосувати позитивний підхід, впроваджуючи замість цього «Велика п'ятниця» і «Велика субота». Наразі видно, що у них не дуже вийшло.

До речі. На кожного споживача знайдеться противник, тому з 1992 року в Північній Америці, Канаді та Європі щорічно відзначають також «День без покупок» (Buy Nothing Day) як помста «чорноп’ятничному» шопоголізму.

День без покупок

Дати української Чорної п'ятниці у 2018 році

Ну годі, шо нам до тих історичних фактів? Перенесемося у «тут і зараз» і подумаємо про Свою особисту вигоду. Цього року на просторах України Black Friday (BF) офіційно розпочнеться 23 листопада: традиційно шопитися можна буде як «фізично», так і онлайн.

Реальні магазини готуються до заходу ґрунтовно і часто влаштовують ціле шоу із залученням відомих артистів, конкурсами та розвагами.

Торгові центри під час розпродажів

За прикладом віртуального шопінгу далеко ходити не треба – при відвідуванні сторінок Чорної п'ятниці Вам відкриються сотні й тисячі товарів різних категорій, на які ціни непогано так підтанули.

Тут потрібно згадати про скандал, який кілька років тому пройшовся по українському ринку. Деякі торговельні точки звинувачувалися у дуже сильній умовності знижок і були викриті в попередній накрутці цінника з його подальшим нібито «зниженням». Залишимо це на їх совісті. На сьогодні жоден великий гравець не дозволяє собі жертвувати репутацією заради сумнівних схем, а ось невеличкі роздрібні точки продовжують грішити.

Дати української Чорної п'ятниці у 2018 році

Які товари дійсно стануть дешевше?

Всупереч поширеній думці про те, що BF – це чистої води «полювання за одягом та взуттям», справи йдуть трохи інакше. Взяти участь в акції, тим самим засвітивши своє ім'я та послуги, прагне кожна нормальна компанія. Звичайно, яхту або вертоліт Ви навряд чи купите за півціни, але величезний асортимент більш земних радощів буде цілком доступний.

Найкращі знижки очікуються на товари минулих сезонів, тут дійсно можна прогнозувати обвал до 70-90%. З одягу і взуття найбільше падіння цін відбудеться на рідкі розміри, що залишилися на складах – найменші та великі. А ось на електроніку і техніку, особливо топову, реальна знижка складатиме не більш ніж 20%, а частіше – від 5 до 15%.

Реальні снижки на товари

Також виділяємо весь сезонний асортимент, який продавцям вигідно збути у максимальній кількості, сильніше закрутивши «вирву» товарообігу. В даному випадку листопад надихає обзавестися хутром, светрами, ялинковими прикрасами, ковзанами та лижами.

Групи товарів, які «будуть на слуху» в заповітні дати:

При цьому зрозуміло, що явні «хіти» з кожної категорії будуть представлені в обмеженій кількості. Тому далі поговоримо про те, як зустріти довгоочікувану дату у всеозброєнні.

Аншлаг під час Чорної п'ятниці

Кіберпонеділок: я вимагаю продовження банкету!

Розглянемо перший курйоз: Ви проспали старт продажів. Або навіть запізнилися на цілий день. Думаєте, поїзд пішов? По-перше, розпродаж аж ніяк не п'ятничний, а триває усі вихідні – вже щось. По-друге, в Україні система побудована так, що залежно від кількості асортименту вигідні пропозиції постійно оновлюються – незадоволених не буде! Єдиний виняток – це полювання за ексклюзивом.

По-третє. Так само, як за заходом слідує світанок, або після вечірки зазвичай буває афтепаті – так і після Black Friday настає Cyber Monday! Кіберпонеділок, нашими словами. Хто не чув, це інтернет-акція, яка переводить шопінг виключно у режим онлайн. Тут у продавців зберігається тенденція балувати клієнтів сейлом до 60%, а чергу з бажаючих купити хоч і не можна побачити, зате можна почути, як вони обривають телефони кол-центрів для термінового замовлення.

Кіберпонеділок

Загальні правила вдалого онлайн-шопінгу

1.Вам потрібен список. Якщо плануєте фізичний забіг по магазинах – то у вигляді листочка або запису в смартфоні, якщо робите ставку на віртуальний режим – допоможуть вішлисти і корзина покупок.

2. З першого правила випливає друге. Пам'ятаєте принцип слонів? Розставити пункти від великого до маленького. І починати свій шопінг із найважливішого. Це ж Інтернет! Яскраві банери і безліч «гарячих пропозицій» миготять повсюдно. Інакше, відволікаючись на дрібниці, можна прогавити останній екземпляр дійсно потрібної речі.

Правила вдалого онлайн-шопінгу

3. Не лінуйтеся зайвий раз ввести адресу свого e-mail у рядок потенційного для покупок ресурсу. Так Ви отримуватимете розсилку з усіма її радощами: нагадуваннями та підбірками найбільших на цю секунду сейлів. Це як на концерті сидіти у Vip-зоні. Але головне – Ви нічого не пропустите.

4. Про річ, яку Ви давно хотіли придбати і спеціально чекали вдалого моменту. Добре було б простежити за її ціною на різних ресурсах ще до початку розпродажу. Так Ви зможете розуміти, скільки на ділі вийде заощадити, а головне – не переплатити.

Покупки на Блек Фрайдей

Наостанок можна зробити висновок, що подія як-ніяк, а об'єднує нас усіх! Народу вигідно заволодіти необхідними речами зі «смачним» дисконтом, продавцям – збути великі об’єми ранніх закупівель. «Захід» явно забезпечує взаємність вигоди між сторонами, інтереси збігаються, а отже відбувається благодатна медитація з підживленням економічного егрегора країни. Заліковується!

Вирішили в цьому році теж взяти участь у дійстві? Тоді бажаємо відчути всю повноту шопінгу і отримати максимум задоволення від покупок.