Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
03.10.2018 16:50:28

Що нового у світі ламінату: корок і LVT

Ламінат – він і в Африці залишається собою. Цей тип покриття люблять, цінують і використовують практично для будь-яких інтер'єрів. Більш того, він, як і все інше, то входить, то виходить з моди. От не стоять на місці заводські розробники, створюючи щось принципово нове для нашої оголеної чорнової підлоги. І добре. У статті розглянемо, чим же можна похвалитися сьогодні, коли надворі кінець 2018-го. Тут про нововведення, незвичності та тренди.

Що нового у світі ламінату

Ламінат із корковою начинкою

Почнемо з коркового ламінату – новинки, яку зовні не відрізнити від стандартної ламелі. Не плутати з тими листами, що на 100% складаються із корка. Тут справа в іншому. Відомо, що «анатомія» звичайної дошки у середньому чотиришарова:

 • - стабілізуючий шар – забезпечує необхідну жорсткість;
 • - несний – зроблений із ХДФ (деревоволокниста плита високої щільності) та являє собою «ядро» дошки;
 • - декоративний – визначає забарвлення;
 • - верхній – забезпечує необхідний рівень захисту від зовнішніх впливів.

У новому «рецепті» основу зазвичай становить ХДФ або м'якший (medium) МДФ. При цьому із двох сторін безклейовим способом прикріплюються пласти з натурального подрібненого та спресованого корка. Верхній покрив також складається з фарби і захисного лаку. Таким чином отримують настил, що значно дешевший цільного коркового дерева.

Корковий ламінат

Можливо, Ви запитаєте, а навіщо воно взагалі потрібне? Ламінат на основі цього матеріалу показує себе теплішим в експлуатації (ефект збереження тепла), а також затримує шуми, перетворюючи стуки і скрипи на глухий звук. Як наслідок, маємо м'яке, безшумне, екологічно чисте оздоблення підлоги, яке дарує відчуття комфорту в будь-якій із кімнат квартири/котеджу.

Порада. При купівлі краще дізнатися, якої щільності «волокно» використовували на виробництві. Цей параметр значно впливає на вологостійкість ламелей, і ХДФ у цьому плані краще, ніж МДФ.

Ламінат Egger EH Comfort EHC011 дуб галіфакс

Корковий ламінат Egger EH Comfort EHC011 дуб галіфакс 31

Вінілові покриття LVT із замком

У такій підлозі взагалі відійшли від усіляких компонентів стружково-деревного походження. Це не заважає їй виглядати дуже натурально (адже покрив, що імітує фактуру, нікуди не дівається).

Тут «король» складу – полівінілхлорид (ПВХ), завдяки якому підлога відрізняється абсолютною вологостійкістю. Покриття ще широко відоме під назвою «вінілова плитка LVT*», адже за типорозмірами випускається не тільки у вигляді планок, а ще й а-ля квадратна керамічна плитка під камінь. За типом кріплення відрізняють клейові та безклейові моделі. Останні набагато популярніші через наявність звичного «ламінатного» замку Click або Lock – адже мало кому хочеться під час укладання возитися із клеєм.

*Luxury Vinyl Tile

Вініловий ламінат

Взагалі, однією із перших відмінних рис ламінату PVC є товщина – до 4 мм. Напевно тому його часто по-швидкому укладають поверх старої підлоги. А що? Зате загальна висота приміщення при цьому не страждає!

А як щодо екологічності? Все ж таки мова про похідні пластмаси. Сам ПВХ вважається гіпоалергенним. До того ж надійні бренди надають сертифікат, що підтверджує безпеку матеріалу, відсутність токсичних сполук і важких металів. Врешті-решт, ніхто не змушує використовувати його суто в екоінтер'єрах. А ось якщо є гостра потреба у чомусь дійсно водостійкому... Це відмінний варіант для приміщення з постійним ризиком підвищення вологості та близькістю джерел води (кухня, підвал, ванна, гараж тощо), де хочеться створити видимість паркетної фактури.

Водонепроникність вінілового покриття

Аби зняти рожеві окуляри, подивимося і під іншим кутом. Мінуси:

 • - боїться гумових предметів – при контакті з ними реагує хімічною реакцією, внаслідок чого можливі трансформації (втрата, зміна) первісного забарвлення;
 • - вологостійкість – це добре, але потрібно розуміти, що через неякісний монтаж вода може затікати у шви;
 • - «складні відносини» з опалювальними приладами – каміни або печі рекомендується максимально віддаляти від такого настилу (є думка, що при сильному нагріванні «вилазять» нехороші, з точки зору здоров'я, хімічні сполуки); проте під замковий LVT товщиною 3 мм дозволене укладання плівкової теплої підлоги (варто це робити чи ні, кожен вирішує сам).
Особливості експлуатації ПВХ-ламінату

Втім, і переваги однією безстрашністю перед вологою не обмежуються:

 • - акустичний комфорт (шари поліуретану мінімізують цокання і скрипи, роблячи цей настил безшумним);
 • - низька теплопровідність порівняно з керамічною плиткою (можна сміливо ступати босоніж);
 • - міцна захисна «плівка» з поліуретану із високим ступенем стійкості до стирання (до того ж має антиковзні властивості та довго зберігає колір завдяки захисту від УФ-випромінювання);
 • - висока ударостійкість та амортизувальні властивості головним чином завдяки армуванню скловолокном і додаванню до базового шару кварцового піску;
 • - пожежобезпечний;
 • - легкий догляд (на відміну від ламінатів-паркетів, його можна мити скільки завгодно, хоч п'ять разів на день).
Легкий догляд за ПВХ-ламінатом

Український виробник

У процесі тотальної позитивної тенденції підтримки товарів українського виробництва зросли і продажі підлогових покриттів «Made in Ukraine». В рядах будь-якого будівельного магазина тільки і чутно «покажіть мені український ламінат». Про нього знають, за ним приходять, і пояснення не потрібні – нормальна якість за більш ніж лояльною ціною приваблює людей. Дошки широко використовуються в офісних приміщеннях, квартирах, салонах краси тощо.

Виробники не стоять на місці, постійно розширюючи асортимент. Наприклад, той же Коростенський завод МДФ (КЗМ) нещодавно представив лінійку ламінату з чотиристоронньою фаскою. Якщо коротко – це скошені краї у місцях стику ламелей. А отже, вітчизняну підлогу тепер теж можна оформляти у стилі «палубної дошки». Варто взяти до відома і сміливо внести цю новину в список «актуального за 2018 рік».

Ламінат із фаскою

Загалом, в інтернет-магазині «Епіцентр» представлений широкий асортимент ламінату, а також всіх допоміжних засобів для монтажу. Незалежно від того, наскільки Ви консервативні у вподобаннях, настил за смаком для себе точно підберете. Приємних покупок і гарного Вам ремонту!