Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
13.08.2018 16:46:58

Які канцтовари потрібні в 1 клас у 2018 році?

Дітлахи, які ще вчора каталися на самокаті та вибудовували замки в пісочниці, ось-ось підуть до першого класу. Ви тільки подумайте – завдяки реформі української освіти їх навчання триватиме цілих 12 років. То ж давайте наших першокласників підтримаємо, підбадьоримо. Ну а потім приступимо до зборів.

Що там з канцтоварів треба обов'язково покласти в рюкзак у 2018 році? І чи буде нова середня освіта кардинально іншою? Читайте у статті

Які канцтовари потрібні в 1 клас у 2018 році?

Знайомтеся – першокласник 2018 року

Цілих два роки Кабмін трудився над розробкою стандарту української середньої освіти. І не тільки своїми силами, а із залученням досвіду фінів, шотландців, ірландців, французів, поляків, канадців і сінгапурців.

У планах на найближчі 12 років – поступово оновити українську школу. До того ж пріоритети змінюються – ставку роблять на компетенцію, повагу індивідуальності кожного учня, а також більш вільну, розважальну «манеру» уроків.

Освітня реформа в Україні

Ось, яким бачать сучасного першокласника:

 • 1. Йому не задають домашніх і додаткових завдань. Навіщо нам з самого початку алергія на школу? Нехай все, що відбувається в її стінах, там і залишається. Ну, і в головах. Тільки починаючи з другого класу, дозволяється д/з, і то – з загальним часом виконання до 45 хвилин.

 • 2. Йому не ставлять оцінок. Точніше оцінка досягнень відбувається, але вербальним способом, або смайликами і зірочками. Другокласникам бали в щоденник таки ставляться, але тільки з базових предметів.

 • 3. У нього два уроки в одному. Наприклад, природознавство з математикою, або література з мовою. А також нестандартні «коктейлі» – урок-казка, урок-подорож тощо. Такі інтегровані уроки допомагають зацікавити дитину, сформувати в неї цілісну картину світу.

Що ж, подивимося, як буде на ділі, адже Міністерство освіти зміни затвердило, і з 1 вересня вони вступають в силу. Уже зараз відбувається активне перенавчання і мотивація вчителів, а також вводяться нові освітні програми для найменших – першокласників.

Нова українська середня освіта

Список канцтоварів у 1 клас

Незважаючи на майбутні нововведення, існує незмінний список речей, необхідних кожному маленькому учневі для повноцінного шкільного життя. Зазвичай він оголошується на батьківських зборах. На місці вирішується, як буде відбуватися закупівля: кожен собі або однакові канцтовари оптом на всіх.

Якщо комунікація з батьківським комітетом ще не налагодилася і Ви хочете самі по-швидкому скупитися, пропонуємо приблизний план.

Список канцтоварів у 1 клас

Зошити, прописи, щоденник

Знаєте, чому з молодих років вчать писати красиво? Це не якийсь естетичний каприз вчителів. Чистописання всього лише розвиває певні частини мозку. При чому звичайний блокнот в клітинку для першокласника не годиться. Головним чином потрібні зошити в косу лінію на 12 аркушів, а також прописи. Іноді це добро йде в комплекті до підручників або закуповується разом з ними, тому краще спілкуватися безпосередньо з учителем.

Зошити в косу лінію для першокласника

Якщо у Вашій гімназії з найперших днів передбачені заняття музикою, стане в пригоді також спеціальний зошит для нот.

Щоденник. Уникайте занадто багатих на картинки варіантів – це ж не бульварна преса. Щоденник із розкладом уроків змалку прищеплює дитині навички планування часу. Головне – чіткі та зручні рядки днів тижня, приємні кольори і щільний папір.

Обкладинки

Обкладинки продаються наборами по 10 шт. в упаковці. Вони дозволяють підтримувати життєздатний вигляд друкованих виробів, які будуть кочувати з парти на парту і щодня трястися в рюкзаку.

Обкладинки для книг і зошитів

Зліва: Обкладинки для підручників 1-4 клас 5 штук UP! (Underprice) , праворуч: Обкладинки для зошитів Мультики 10 шт. Nota Bene

Ручки

Не завжди ціна ручки впливає на те, наскільки зручно нею буде писати. Дивіться насамперед на наявність гумової накладки, вибирайте тонкий корпус і невелику вагу. Погано, коли чорнила занадто сухі та більше дряпають папір, аніж виводять літери. Ще гірше, коли стержень дуже жирний, розмазується й тече. Рекомендуємо просто відразу йти до відділу з дитячими ручками і вибирати надійного виробника. А що з кольорами?

Колір настрою – синій. Чому в школі пишуть синім чорнилом

Так повелося, але звідки такі принципи? Просто чорному кольору віддали першість в оформленні офіційних документів, червоний – апріорі належить вчителю для виправлень і виставлення двійок (або п'ятірок). А ось синій всім догодив, адже спокійний і нейтральний сам по собі. Його й використовують першокласники, а трохи згодом – підключають до оформлення конспектів барвисті маркери, різнокольорові гелеві ручки і таке інше.

Сині ручки для школи

Простий олівець, чинка і гумка

Чорнографітний олівець маленькому учневі дуже потрібний, адже він дозволяє помилятися без наслідків. З його допомогою роблять перші спроби у прописах, а також будь-які тимчасові позначки в книгах і зошитах.

Багато олівців вже оснащені гумкою, яка, правда, часто обламується, твердне і не вважається особливо якісною. Тому радимо купити нормальний м'який ластик . І чинку на додачу. Чинки якраз бувають дуже веселенькі, у вигляді тварин і смішних фігурок.

Олівці та чинки

Лінійки

Ще з дитячого садка людина знайомиться з фігурами, а в першому класі це знайомство розвивається. Провести рівну лінію – це корисна навичка. Намалювати прямокутник і квадрат – тим більше. А раптом хтось потім стане архітектором?

Тільки батьки, Ви не психуйте! Складні трафаретні лінійки, циркулі та гострі трикутники залиште собі. Першокласнику ж віддайте пряму канцелярську лінійку довжиною 20 см, а також трафарет із кругами і квадратами.

Лінійка для першокласника

Кольорові олівці

Наші діти малюють. Малюють багато. Іноді смішно, іноді красиво. Школа підтримує мистецькі пориви і на уроці малювання носики сопуть над створенням тематичних картинок. Кольорові олівці в цьому плані хороші своєю практичністю: у порівнянні з фарбами вони менше забруднюються і не поступаються в яскравості.

Можна виділити підвиди: акварельні, пастельні та воскові олівці, але скоріше за все шкільний список включає класичний варіант із дерев'яною основою та різнокольоровими «носиками» грифеля. Єдине, вони різняться за формою: бувають круглі та шестигранні.

Навколо кількості не варто роздувати паніку – набору до 12 кольорів вистачить з головою.

Малювання кольоровими олівцями

Набір для праці та творчості

Також в 1 класі відбувається вдосконалення отриманих у садку вмінь з вирізання та приклеювання аплікацій, створення акварельних малюнків та інших творчих витівок. Ці уроки носять тематичний, передсвятковий характер – школярі створюють вироби та листівки до важливих дат і подій.

А приблизний запит по товарам для творчості такий:

 • - альбом для малювання;
 • - 2 упаковки картону;
 • - 2 упаковки кольорового паперу;
 • - ножиці;
 • - клей-олівець і ПВА;
 • - пластилін;
 • - акварельні фарби;
 • - стакан-непроливайка для води;
 • - набір пензликів різного розміру.
Шкільна творчість

Набір канцелярський для школяра 19 предметів

Пенал і папки

Пенал – улюблена річ школяра, особливо дівчаток. Вони люблять порівнювати пенали між собою і акуратно складати туди всі предмети. Забарвлення пенала, як і щоденника, частково розповідає однокласникам про смаки та вподобання власника. Тому, батьки, не втручайтеся і дозвольте дитяткові вибрати цю річ самому.

Папки – без них ніякого порядку. Одненьку візьміть для зошитів, ще одну – А4 – для праці. Бувають варіанти на зав'язках, на кнопці, із блискавкою; напівпрозорі, матові, пластикові та картонні.

Підставка для підручників

Дуже корисна річ для читання. Дитина встановлює книжку вертикально трохи під кутом, завдяки чому рядки самі «дивляться» в очі. Тут навіть якщо не любиш читати – сподобається. А щоб не втратити рядок при читанні вголос, можна водити лінійкою.

Пенали, папки и підставка для книг

На фото: 1. Папка для праці на резинці 30003 KK 5 Тікі 2. Пенал на блискавці Tracery CF85942 Cool For School 3. Пенал Stern Cool For School 4. Пенал шкільний Simon's Cat червоний 5. Пенал Розмалюй мене NOTA BENE 6. Пенал силіконовий Панда 18,5х6 см блакитний 7. Пенал силіконовий Морква 20,5х5 см помаранчевий 8. Підставка для книг 52002-ТК Тікі 9. Пенал шкільний Машина 19,5x13x4 см 10. Пенал шкільний із зовнішньою кишенею фіолетовий

Плутаниця із розвиваючими віялами з буквами та цифрами.

У списку рекомендованого Міністерством освіти приладдя для 1 класу є віяла з цифрами і буквами. Здавалося б, правильно! Але вчителі відверто сміються над цим, тому що віяла для сучасної дитини – етап, пройдений ще за часів дитячого саду.

Тут варто згадати про дошкільну підготовку з читання та письма – це корисний досвід для всіх дітей відразу після закінчення садочка.

Дошкільна підготовка дітей

Отже, відносно дрібні канцтовари названі. Окрім них, покупками першої необхідності є шкільна форма, рюкзак і спортивний одяг на фізкультуру.

Читайте також Як вибрати рюкзак для школяра

Чи потрібен першокласнику планшет

Багато ліцеїв вже сьогодні пропонують урізноманітнити процес навчання і проводять його в розважальній, ігровій формі. Як це виглядає: кожному кабінету по екрану (ноутбук, проектор – неважливо), і вперед – до перегляду телепередач! Часто показують матеріали про природу, життя тварин, різні ігрові загадки і завдання.

Звичайно Вам, як батькам, необхідно йти назустріч прогресу: наприклад, придбати дитині планшет, якщо виникне потреба. Дійсно, все частіше можна побачити на уроках дітей з електронними пристроями в руках – кожен зі своїм, що зручно для сприйняття інтерактивного матеріалу. За цим – майбутнє.

Інтерактивне навчання в школах

У цілому ж, говорити про які-небудь кардинальні зміни в шкільній екіпіровці не доводиться. Багато що просто залежить від програми, за якою працює навчальний заклад. Рекомендуємо подружитися з класним керівником і тримати руку на пульсі. Будьте впевнені, що при позитивному підході дитина обов'язково увіллється в навчальний процес і відкриє в собі багато талантів.

До речі, з цим постійним збільшенням цін ми не могли не провести експеримент. Чи реально сьогодні зібрати першокласника в школу за 800 грн? Відповідь на питання дивіться у відео:

Знову до школи. Канцтовари для першокласника

Нагадуємо, що в інтернет-магазині Епіцентр Ви знайдете великий асортимент шкільного приладдя із зображенням трендових сюжетів та іншими видами дизайну. Приємних покупок і до зустрічі 1 вересня!