Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
24.10.2018 18:13:41

Відпарювач для одягу або праска із парогенератором?

Прийшла якось господиня до мудреця і питає: «Ти багато знаєш, про твою життєву мудрість ходять чутки. То скажи, старче, як мені прасувати речі, які дуже важко або зовсім не можна прасувати?» Оскільки старець був досить практичною людиною, то не став їй радити усіляку смиренність або «походи у Нірвану». Він просто сказав: «Шукай Пар, дитино, – він перемагає всі складки». Складно з мудрецем не погодитися, тому терміново йдемо на пошуки парових пристосувань. Куди? До відділу побутової техніки!

Відпарювач для одягу або праска із парогенератором?

Відпарювач

Що ж воно таке, відпарювач? На вигляд чи то пилосос якийсь,чи вішалка... Смішне пристосування. Але корисне!

Конструкція складається з:

  • - корпусу з генератором пари;
  • - бойлера для нагріву води;
  • - телескопічної стійки;
  • - гнучкого шланга з насадкою.

У середньостатистичній комплектації ще обов'язково знайдуться допоміжні аксесуари: щітка з ворсом, плічка для одягу, затиск для брючних стрілок і рукавичка, яка захищає руку від опіку під час роботи.

Конструкція відпарювача

Можливості

Ви могли бачити таку штуковину в примірювальній магазину одягу. І справді, вона чудово допомагає підтримувати презентабельний вигляд одягу з торгового залу. Але найбільша родзинка в тому, які відкриваються можливості в домашньому середовищі. Це не тільки розгладження пальто, сорочок і суконь, а ще й обробка м'яких меблів, подушок, килимів, дитячих іграшок і штор (які при цьому навіть не потрібно знімати з карниза).

Ось цим і полюбився агрегат – він «реанімує» гардероб і практично весь інтер'єр, дезінфікуючи поверхні, видаляючи неприємні запахи і усуваючи забруднення з текстилю.

Вертикальне відпарювання у висячому положенні

Ключове тут – вертикальне відпарювання у висячому положенні.

Які рухи необхідно зробити, щоб він запрацював:

  • 1. Залити рідину в пластиковий бойлер, дочекатися закипання (для цього всередині встановлений нагрівальний елемент).
  • 2. Плавно водити насадкою над виробом (утворена гаряча пара піднімається вгору по шлангу і виходить з отворів під тиском, завдяки чому тканина розгладжується).

При цьому, як правило, будь-яка з моделей має кілька режимів – для різних задач. Але по факту ж використовують тільки один – найбільш потужний.

Відпарювання сукні

Що ще ми хочемо знати

Тут дамо кілька рекомендацій щодо вибору і спробуємо відповісти на найпоширеніші питання.

При виборі поцікавтеся параметрами стійки. Складана вона чи ні? В основному так і буває. В іншому випадку залиште таку ательє та бутікам. Для домашнього використання краще, якщо стійка буде збиратися до компактних розмірів – так Ви заощадите місце в квартирі, сховавши в будь-який момент прилад в комору або шафу.

Стандартна висота пристрою зазвичай регульована і коливається в межах від 164 до 185 см. Орієнтуйтеся на свій зріст: додайте до нього 15-20 см, щоб було зручно працювати (з рівною спиною і мінімальним навантаження на хребет).

Відпарювач зі стійкою

Відпарювач зі стійкою

До речі, без стійки можна обійтися (раптом вона Вам просто не потрібна, адже стійка зручна в основному для подовженого одягу). Є так звані ручні міні-відпарювачі – їх корпус являє собою одне ціле (бойлер, сопло, ергономічна ручка). Просте натискання на кнопку запускає весь процес. Правда, його доведеться часто заправляти водицею – з огляду на невеликий об’єм резервуара.

Портативний відпарювач

Портативний відпарювач

Ще один цікавий момент – інтенсивність подачі пари (вимірюється в грамах за хвилину). Чим більше це значення, тим більш щільні тканини будуть «по зубах». Орієнтир – інтенсивність повинна бути не менше 30 г/хв. Також варто звертати увагу на потужність приладу, яка варіюється від 1500 до 2200 Вт.

Важливо. Не варто плутати цей тип техніки з пароочищувачами, в яких впуск відбувається через клапан під невеликим тиском, завдяки чому добре виводяться плями. У стандартних (негібридних) відпарювачах пара подається самопливом, саме тому допустиме тільки вертикальне використання (в горизонтальному потік просто вичерпується).

Вертикальна обробка парою

Вертикальна обробка парою

Хороший чи поганий?

Отже, спочатку відпарювач варто похвалити. Є за що:

  • 1. Він легкий і мобільний. Вага шланга з насадочкою дозволяє працювати тривалий час з повним комфортом, а наявність платформи з коліщатками – пересувати обладнання без зусиль.

  • 2. Швидкий. Починає «кочегарити» досить оперативно – вже через 30-45 секунд після включення.

  • 3. «На ти» з ніжними, примхливими тканинами (шовком, вовною, кашеміром, органзою, тонким мереживом), паєтковими/бісерними речами, а також з деякими куртками і хутром.

  • 4. Відмінний дезінфектор м'яких іграшок, килимів і фіранок – видаляє безліч мікробів.

Але все ж треба розуміти, що відпарювач – це ще не праска. Так, він освіжить і очистить речі, але не зможе надати їм форму. Так що складні геометричні спідниці, брюки зі стрілками, а також щільну джинсу, твід і драп краще приводити до ладу іншим способом.

Відпарювач – для делікатних тканин

Праска з парогенератором

Її легко впізнати – на вигляд майже сестричка-близнюк стандартних прасок, тільки на підставці-бойлері. А чому, власне, така величезна? Основна фішка в тому, що туди можна залити багато водички (і відповідно отримувати ого-го пари) – в асортименті варіанти з об'ємом резервуара від 1,4 до 2,5 літрів. А значить, зникає потреба в постійній дозаправці. При цьому праски з парогенератором працюють в будь-якому положенні (горизонтально і вертикально). Усе завдяки тому, що пара вводиться під високим тиском.

Конструкція системи тут схожа: бойлер, гнучкий шланг (стійкий до високих температур), праска, змінні насадки. ТЕН нагріває вміст колби, через що утворюється пара. Ви можете викликати її натисканням кнопки на корпусі: пара тут же потрапляє в шланг, а звідти – «на свободу» через сопла в підошві.

Конструкція праски з парогенератором

Взагалі, парова подача в таких пристроях дуже сильна – звичайним прасочкам і не снилося. Це дозволяє скоротити час прасування в рази: просто зникає необхідність ковзати по одній і тій самій ділянці тканини – все розгладжується з першого разу (навіть бавовна швидко здається перед паровою могутністю). А значить, є сенс купувати цю «апаратуру» тим, хто регулярно має справу з горою прасування.

Якщо в цифрах, то інтенсивність впуску досягає: в постійному режимі – до 120 г/хв, в режимі «турбо» – від 330 до 500 г/хв. На продуктивність приладу сильно впливають також показники тиску і потужності. В найбільш сучасних серіях ці цифри сягають 7,5 бар і 2400 Вт.

Що стосується управління, найкращий варіант – виклик постійного пару подвійним натисканням. Без цієї функції дуже сумно – доводиться невідривно тримати палець на кнопці, щоб «вичавити» з сопел заповітного парку.

Потужний паровий удар

Цікаво розповісти і про інші «топові теми»: прасувальну дошку, воду і шнур.

Зі звичайною дошкою для прасування виходить легкий конфуз – вона може просто не витримати ваги пароутворюючої установки. Також подейкують, що для роботи в горизонтальному положенні потрібна дошка з отворами – нібито щоб забезпечити нормальний вихід пару. Що з цього правда, а що міф?

Дійсно, виробляють спеціальні дошки, сумісні з парогенераторами. Вони відрізняються збільшеною шириною стільниці, перфорованою поверхнею зі спеціальним покриттям, посиленою антиковзкою поличкою для самого апарату.

Спеціальна дошка для праски з парогенератором

Часто цікавляться і щодо водички – невже треба купувати дистильовану, уникаючи водопровідної? І правда, якщо бажаєте довгої та щасливої експлуатації – треба ставитися до приладу дбайливо. Де жорстка вода – там і накип. Добре, що в просунутих системах передбачені різні функції захисту від накипу. Але в деяких інструкціях сурово-пресурово вказано – тільки дистилят. Це краще з'ясувати відразу.

Також народ сильно турбує момент зі шнуром. Чи сильно він гріється? З такими-то високотемпературними трюками... Ви знаєте, бюджетні моделі дійсно частенько опиняються в ремонті саме з цієї причини. Благо, заміна шнура – послуга цілком реальна та доступна.

Шнур у прасках з парогенератором

Переваги та недоліки

Головний плюс пристрою в тому, що будь-яка складка розгладжується фактично з першого разу, навіть на постільній білизні, складеній в кілька разів. Праска при цьому ідеально ковзає тканиною, роблячи Вашу, здавалося б, рутину, цілком терпимою, швидкою і навіть приємною. І, звичайно, бездоганні функції потужного відпарювання, які не зрівняються ні з чим.

До мінусів можна віднести: деяку шумність при роботі; немаленькі габарити; потребу в додаткових матеріалах (наприклад, картриджах) і високу ціну на флагманські моделі.

Праска с парогенератором Philips PerfectCare Elite GC9642/60

Оптимальне співвідношення ціна-якість в моделі Philips PerfectCare Elite GC9642/60

Підведемо підсумки

Як завжди, мало не все на світі вирішує питання грошей. З якою сумою Ви йдете на цю «операцію»? В цілому праска з парогенератором обходиться дорожче. Але вона й більш універсальна для прасування, тоді як відпарювач все ж є версією суто для ніжних тканин і поверхневого прибирання приміщень.

Головні відмінності Відпарювач Праска з парогенератором
Тип і подача пари Вологий, самоходом Сухий, під тиском
Допустиме положення Вертикальне Горизонтальне і вертикальне
Готовність до роботи До хвилини 8-10 хвилин
Чистка та прибирання Так Ні
Мобільність Высокая Так собі
Моделювання ідеальних стрілок Ні Так
Дезінфекція Так Так

Нагадаємо, що в інтернет-магазині «Епіцентр» представлений чималий асортимент техніки по догляду за одягом. Тож Ви неодмінно знайдете те, що влаштовує за всіма параметрами і принесе максимальну користь в господарстві. Бажаємо приємних покупок!